Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Lov na exmanželku

Lov na exmanželku

| On 29, Aug 2010

Vychádza na DVD: 30.08.2010.

Gerard Butler patrí k najlepším a najobsadzovanejším akčným hviezdam novej generácie. Ale vďaka svojej charizme (alebo kráse ja to presne neviem posúdiť), si môže vyberať aj úlohy, ktoré nesedia presne jeho akčnému profilu. Hovorím o romantických filmoch a komédiách. Film Lov na exmanželku mu dovoľuje aby mohol vo svojom hereckom a výrazovom ume siahnuť do každého spomenutého žánru.

Gerard tu hrá Mila Boyda, ktorý sa živí chytaním ľudí, ktorí sa nedostavia na súd a mali požičané na kauciu. Nicole Hurley, jeho bývalá žena, pracuje ako ambiciózna novinárka a píše stĺpček o pokutách za parkovanie. Pri jednom takomto článku sa dostala na stopu vraždy. Popri tomto pracovnom strese musí navyše riešiť aj to, že sa sama musí dostaviť na súd. Lenže keď je stopa čím ďalej horúcejšia nemá čas sa ani len na okamih zaoberať súdom. Vo chvíli, keď sa Milovi dostane do rúk zatykač na svoju bývalú ženu berie to ako svoje životné poslanie a možnosť pomstiť sa žene, ktorá takmer zruinovala jeho život.

V tomto filme je príjemné herecké obsadenie. Pri Gerardovi a Jennifer máte naozaj pocit, že iskrenie a chémia fungujú dokonale. Je to sympatický párik, ale zaslúžili by si omnoho prepracovanejší scenár. Tento sa skôr hodí na nejaký film, ktorý by som si pozrel na TV Doma. Toto duo nemá možnosti ani priestor na presné vykreslenie svojich charakterov.

Po slušnom úvode a pár (ale iba pár) naozaj vtipných momentoch, kedy si ústredná dvojka robí zle a napriek, prichádza na scénu primitívna a infantilná romantická zápletka. Dostavuje sa pocit nudy a predvídateľného konca. Nasilu pridané akčné scény sú odfláknuté a je vidieť, že to vôbec nie je Tennantova šálka kávy.

Keď už som pri tom Tennantovi, tak treba spomenúť, že film ide presne podľa tej istej šablóny ako jeho predchádzajúci počin, Mačacie zlato (Fool´s Gold), čiže žiadny tvorivý posun tohoto režiséra sa nekoná. Mohol by sa radšej držať jednoduchých romantických komédií ako bol napríklad Hitch.

Konečný verdikt: 35%

Lov na exmanželku je komédia s mizerným scenárom, ktorému nepomáha ani réžia. Pokus zasadiť klišoidnú zápletku do inovatívneho prostredia je síce pekný nápad, ale keď človek nemá na to, aby oslovil širšie publikum, tak by to nemal robiť.

P.S.: Ak si chcete pozrieť Gerarda Butlera v nejakom tom filme z iného súdka než akčného, tak radšej siahnite po filme Zabudnutý ostrov (Nim´s Island).

The Bounty Hunter
Akčná komédia
USA 2010,110 min.
réžia: Andy Tennant
hrajú: Gerard Butler (Milo Boyd), Jennifer Aniston (Nicole Hurley), Peter Greene (Earl Mahler), Dorian Missick (Bobby Jenkins), Jason Sudeikis (Stewart)
na DVD: 30.08.2010